LK: Dinamo pao sa penala, šestica Ajntrahta

Izvor: B92, 26.Okt.2023, 23:23

LK: Dinamo pao sa penala, "šestica" Ajntrahta

Fudbaleri Dinama iz Zagreba poraženi su meču C grupe Lige konferencija.

Zagrepčani su kod kuće izgubili od Viktorije Plzen sa 0:1 (0:0).

To je treća pobeda češke ekipe koja se učvrstila na čelu tabele i drugi poraz Dinama koji kao i Balkani i Astana ima tri boda.

Meč je rešen u 69. minutu kada je Tomas Čori iskoristio penal za Viktoriju.

Dinamo je imao dosta prilika, čak 11 udaraca na gol protivnika, ali nije uspeo da postigne gol. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

U D grupi, Bodo Glimt nije imao problema sa Bešiktašem.

Norvežani su slavili sa 3:1 (1:0), a strelci su bili Gronbek u 23, Mumbanja u 58. i Saltnes u 87. minutu.

Tim iz Istanbula je uspeo da postigne počasni gol u prvom minutu nadoknade, tačnije, bio je to autogol Bredea Moa.

U Mostaru, Zrinjski je ugostio ekipu Legije, ekipa iz Varšave slavila sa 2:1.

Predstavnih BiH je poveo u 30. minutu preko Bilbije u 30. minutu, ali je ta prednost bila kratkoročna.

Samo dva minuta kasnije Slobodan Jakovljević je postigao autogol za 1:1.

Poljaci su do pobede došli u 63. minutu kada je mrežu Zrinjskog zatresao Kramer.

Radovan Pankov odigrao je cep meč za Legiju, baš kao i Slobodan Jakovljević za ekipu Zrinjskog.

Nije bilo golova na meču F grupe između Genka i Ferencvaroša, ali je zato viđen pravi vatromet u dva meča G rgupe.

PAOK je kao gost slavio u Škotskoj protiv Aberdina sa 3:2, dok je Ajntraht iz Frankfurta prosto Pregaio Helsinki, 6:0 (4:0).

Dva gola postigao je Dina Ebimbe, u 12. iz penala i poslednji na meču u 89. minutu, dok su se u listu upisali i Koh u 23, Marmuš u 31, Tuta u trećem minutu nadoknade prvog dela i Škiri u 55. minutu.

U H grupi Nordsjiland je kao gost slavio protiv Spartaka iz Trnave, 2:0 (1:0).