Izvor: Sportski Žurnal, 05.Mar.2011, 19:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kuzmanović srušio Šalke, Hanover bolji od Bajerna
Fudbaleri Hanovera savladali su na svom terenu Bajern iz Minhena sa 3:1 u utakmici 25. kola prvenstva Nemačke, dok je Štutgart golom Zdravka Kuzmanovića pobedio Šalke – 1:0.
Pobedom nad Bajernom ekipa Hanovera izbila je na drugo mesto na tabeli, dok je najtrofejniji nemački klub doživeo drugi uzastopni prvenstveni poraz.
Mohamed >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Abdulae je u 16. minutu doveo Hanover u vođstvo, a na 2:0 povisio je Konstantin Rauh u 51. minutu.
Tračak nade gostima dao je Arjen Roben pogotkom u 55. minutu, ali je Seržo Pinto u 62. minutu rešio sve dileme oko pobednika.
Štutgart je kod kuće protiv Šalkea došao do sedme prvenstvene pobede i povećao šanse za opstanak u Bundesligi.
Gostima je u 14. minutu isključen Benedikt Hevedes zbog prekršaja u kaznenom prostoru, a siguran izvođač penala bio je srpski reprezentativac Kuzmanović.
Važnu pobedu u borbi za opstanak zabeležila je i poslednjeplasirana Borusija iz Menhengladbaha, koja je kod kuće pobedila Hofenhajm sa 2:0. Golove su postigli Filip Dems iz penala u 65. i Igor Dekamargo u 70. minutu.
Veoma ubedljivu pobedu ostvario je Nirnberg, koji je na svom stadionu deklasirao Sankt Pauli sa 5:0. Čak četiri pogotka postigao je Kristijan Ajgler, a jednom je precizan bio i Filip Volšajd.
Semafor 25. kola:
Hanover – Bajern 3:1 (Abdelae 16, Rauš 51, Pinto 62 – Roben 55)
Menhengladbah – Hofenhajm 2:0 (Dems 65. jedanaesterac, De Kamargo 70)
Nirnberg – Sankt Pauli 5:0 (Volšajd 3, Ajgler 14, 17, 86, 87)
Štutgart – Šalke 1:0 (Kuzmanović 15. jedanaesterac)
Večeras:
Leverkuzen – Volfsburg
Nedelja:
Frajburg – Verder
Hamburger – Majnc
Tabela: Dortmund 61, Hanover 47, Leverkuzen (-1) 46, Bajern 42, Majnc (-1) 40, Nirnberg 39, Hamburger (-1) i Frajburg (-1) po 37, Hofenhajm 33, Šalke 30, Keln 29, Ajntraht i Sankt Pauli po 28, Volfsburg (-1) 26, Štutgart, Kajzerslautern i Verder (-1) po 25, Menhengladbah 22.
Nastavak na Sportski Žurnal...















