Kupmajners tri puta u mrežu Torina, Mihina Bolonja prosula bodove

Izvor: B92, 01.Sep.2022, 22:42

Fudbaleri Atalante nadigrali su Torino i savladali ga rezultatom 3:1 (1:0) u utakmici 4. kola italijanske Serije A.

"Boginja" je ove večeri tukla isključivo iz levice Teuna Kupmajnersa, budući da je Holanđanin postigao sva tri pogotka.

Prvi duboko u nadoknadi prvog poluvremena kada je sigurno izveo dosuđen jedanaesterac.

Samo dva minuta igre u nastavku bilo mu je dovoljno se i iz igre savlada Vanju Milinković-Savića, i to sa udaljenosti od oko 25 metara.
Nadu "bikovima" dao je Nikola Vlašić u 77. minutu, samo neki minut po ulasku u igru Nemanje Radonjića, dok je Saša Lukić proveo ceo meč na terenu.

Ipak, to nije biilo dovoljno gostima iz "grada Fijata", već je trijumf Atalante potvrdio Kupmajners u 84. minutu iz još jednog penala za konačnih 3:1.

Tim Đan Pjera Gasperinija je dospeo na deobu prvog mesta na tabeli sa Romom i 10 osvojenih bodova, dok Torino sa sedam bodova je na 9. poziciji.

Bolonja i Salernitana su remizirali rezultatom 1:1 (0:0), ali će mnogo nezadovoljniji biti tim Siniše Mihajlovića.

Domaći su vodili od 52. minuta kada je iz penala mrežu zatresao Marko Arnautović, što je bio njegov treći gol ove sezone i jedini je strelac Bolonje ove sezone.

To vođstvo bilo je na snazi sve do 88. minuta kada je Dia poravnao rezultat i postavio konačnih 1:1 na stadionu "Renato Dal Ara".