Izvor: RTS, 13.Jan.2010, 21:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kup nacija- kup čuda
Fudbalska reprezentacija Gabona savladala je selekciju Kameruna sa 1:0 u utakmici prvog kola D grupe afričkog Kupa nacija, koji se održava u Angoli.
Strelac je bio Kuzen u 17. minutu.
Takmičenje na šampionatu "crnog kontinenta" nastavljeno je velikim iznenađenjima nakon neuspeha još jednog učesnika predstojećeg Prvenstva sveta u Južnoj Africi. Kamerunci su važili za izrazite favorite, ali su se obrukali, iako ih je predvodio najbolji strelac u istoriji Kupa >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << nacija, napadač Intera Samjuel Eto.
Prednost stečenu već u 17. minutu preko napadača engleskog premijerligaša Hala, Danijela Kuzena, Gabonci su uspeli da odbrane i na kraju neočekivano, ali potpuno zasluženo trijumfuju.
Od učesnika prvenstva sveta sa afričkog kontinenta, prethodno je Alžir u ponedeljak izgubio od Malavija (0:3), Nigerija u utorak od Egipta (1:3), dok Obala Slonovače, takođe u utorak, nije uspela da pobedi Burkinu Faso igrajući nerešeno 0:0.







