Kup Francuske - Lion pretposlednji učesnik osmine finala

Izvor: Sportske.net, 25.Jan.2019, 00:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lion je pretposlednji tim koji je obezbedio plasman u osminu finala Kupa Francuske.

Ekipa Liona je uspela da savlada Amijen u gostima rezultatom 0:2, iako je imala čitavih 45 minuta igrača manje.

Golove su postigli Dembele u 28. minutu i Duboa u 35. minutu, a nakon što je Markal dobio crveni karton, gosti nisu toliko napadali i više su se fokusirali na odbranu.

Lion je 15. ekipa koja je obezbedila plasman u osminu finala, čeka se još samo jedna.

Radi se o utakmici Sanoa-Nant koja je odložena iz dobro poznatih razloga, nestanka Emilijana Sale.