Kriza u Kneževini traje, Radonjiću pet minuta

Izvor: Mondo, 07.Okt.2018, 19:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Iako je doneo titulu u Monako pretprošle sezone, Žardim je sad već u opasnosti od otkaza.

Leonardo Žardim je u velikom problemu!

Sjajni portugalski trener, koji se dovodio u vezu i sa Čelsijem, Arsenalom i Realom, nailazi na prve velike probleme na klupi Monaka na koju je seo još 2014. godine, a potom "kneževe"  odveo i do titule u Francuskoj u takmičarskoj 2016/17.

Ipak, njegov tim, koji je tokom leta ponovo oslabljen mnogobrojnim transferima, igra >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << očajno ove sezone i zabeležio je i peti poraz u Ligi 1, ponovo pred svojom publikom.

MONAKO - REN 1:2 (0:0)

Odlasci Mutinja, Fabinja, Lemara, Kongoloa, Gezala, Dijakabija i drugih očigledno su dobro "uzdrmale" Monako pošto se mlada i skupa pojačanja poput Žebela, Henrihsa i Golovina nisu još uklopila usled povreda koje "tresu" ekipu.

Monako je i protiv Rena odigrao slab meč i doživeo sedmi poraz u poslednjih deset utakmica golovima Damijena da Silve iz 14. minuta i Hatema ben Arfe u 77.

Domaćinu je posao dodatno otežan kada je iskusni italijanski defanzivac Andrea Rađi dobio direktan crveni karton u nadoknadi prvog poluvremena, dok ulasci Šadlija i Jovetića nisu mnogo pomogli Monaku da dođe ni do boda, iako je Falkao doneo izjednačenje u 49. minutu.

Dok njima ne ide - fino "gura" Olimpik iz Marseja i penje se na treće mesto uoči reprezentativne pauze od dve nedelje.

Tim sa "Velodroma" je pred svojom publikom savladao Kaen (2:0), a strelci su bili Kostas Mitroglu u 36. i Florijan Tovan u 45. minutu. Srpski fudbaler Nemanja Radonjić, koga je trener kritikovao pred utakmicu, ušao je u igru dosta kasno, i proveo tek pet minuta na terenu.

Pratite nas i na Instagram profilu Mondo sport.