Izvor: MozzartSport.com, 29.Apr.2021, 16:58

Kraj Radove serije pobeda: Rivali iskoristili kiks Građevinara, Makarić na koti 23

Superligaška trika nastavljena utakmicama 34. kola, fokus na zoni ispadanja

Serija od četiri pobede Rada prekinuta je današnjim porazom u Gornjem Milanovcu (0:3) u Režiji dvostrukog strelca Stefana Cvetkovića, te su se Građevinari ekspresno vratili u opasnu zonu, a borba za opstanak dodatno na neizvesnosti. Takođe, doprinos kada je u pitanju stepen uzbuđenja u poslednja četiri kola prvenstva dali su ostali rivali u trci za goli život Radnički iz niša, Javor i >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Napredak.

Građevinari su pred raspoloženim domaćinom poklekli već u 6. minutu kada je Cvetković načeo rivala, a prednost je do odmora udvostručio internacionalac iz Konga koji je upisao treći gol u poslednja četiri susreta i potvrdio da se nalazi u odličnoj formi. Sve dileme po pitanju pobednika razrešio je Cvetković u 67. minutu i tako potpisao prvi aprilski poraz Rada.

Izabranici Milana Milanovića su tako, posle 12 osvojenih poena u četiri kola ostali praznih šaka, što je iskoristio Javor i pobedom nad Spartakom (2:0) poslao Beograđane u opsanu zonu.

Pobedu Ivanjičana u drugom poluvremenu doneli su Ilić i Luković, a zahvaljujući dobroji igri u drugom poluvremenu iskorak u odnosu na rivale iz opasne zone napravio je i Napredak koji je u drugom poluvremenu nadoknadio gol zaostatka u odnosu na TSC i režirao potpuni preokret za dragocena tri boda.

Posebnu pažnju, zbog činjenice da su oba tima susret dočekala sa imperativom pobede privukao je susret u Nišu gde je Radnički savladao Inđiju 2:0 i tako doveo goste na korak od ispadanja s obzirom da bi spletom okolnosti mogli da se od elite matematički oproste već u sledećem kolu.

Istovremeno, ceo plen na strani odneo je Radnik sa gostovanja Mačvi, a u centru pažnje bio je trostruki strelac Makarić koji je nastavio pohod ka trofeju najboljeg strelca s obziorm da se ustalio na vrhu liste sa 23 pogotka.