Kosteliću Svetski kup

Izvor: RTS, 12.Mar.2011, 17:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je danas Veliki kristalni globus namenjen pobedniku Svetskog kupa iako je zauzeo tek 21. mesto u spustu koji je vožen u norveškom zimskom centru Kvitfjelu.

Kostelić je stekao nedostižnu prednost od 518 bodova u odnosu na najbližeg pratioca u generalnom plasmanu, Švajcarca Didijea Kuša, koji je danas bio sedmi. Pobeda u jednoj vožnji Svetskog kupa vredi 100 bodova, a do kraja sezone ostalo je još samo pet trka.

Iskusni >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << 32. godišnji Kostelić postao je prvi Hrvat koji je trijumfovao u Svetskom kupu. Njegova sestra Janica osvojila je tri velika kristalna globusa.

Pobednik današnjeg slaloma je Austrijanac Mihael Valhofer, koji je vožnju završio u vremenu jedan minut, 45 sekundi i 92 stotinki. Drugo mesto zauzeo je njegov sunarodnik Klaus Krol, a na pobedničkom postolju našao se i Švajcarac Bet Fojc, koji je juče bio najbolji u spustu.

Takmičenje u Svetskom kupu nastavlja se sutra u Kvitfjelu, a na programu je superveleslalom.