Izvor: B92, 02.Nov.2016, 18:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kordić: Vreme je za novu seriju pobeda
Golman Vojvodine Marko Kordić rekao je da očekuje da će njegova ekipa od utakmice protiv Radnika započeti novu pobedničku seriju u fudbalskoj Super ligi Srbije.
"Radnik nam je dužnik iz prošle sezone, pošto su nas pobedili i kod nas i kod njih. Svakako da želimo da im se, da se tako izrazim, 'osvetimo' za poraze iz prošlog prvenstva i da ćemo od prve sekunde dati sve od sebe kako bismo zabeležili trijumf. Verujem da pobeda neće izostati i da ćemo ponovo ući u onu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << našu pobedničku seriju", rekao je Kordić.
Vojvodina u petak dočekuje Radnik u prvom meču 15. kola Super lige Srbije. Ekipa Nenada Lalatovića je u prošlom kolu izgubila od Radničkog u Nišu.
"Loše smo ušli u utakmicu i nismo radili ono što je šef tražio od nas, odnosno ono što smo se dogovorili pre meča. Potom nas je dodatno uzdrmao i crveni karton, a na poluvremenu, rekli smo da moramo da probamo makar da izjednačimo, ako već ne možemo da pobedimo. Smatram da smo u drugom delu meča bili dosta bolji i da smo zaslužili da osvojimo bod", rekao je Kordić.
Vojvodina je treća na tabeli sa 29 bodova, koliko ima i drugoplasirani Partizan, dok je Radnik deseti sa 15 bodova.
Posle devetog kola, Vojvodina je sa samo dva primljena gola imala najbolju odbranu u ligi, ali su crveno-beli nakon toga primili još 10 pogodaka, pa bolje odbrane od njih sada imaju Partizan, Napredak i Metalac.
"Dešavalo nam se da na pet utakmica zaredom ne primimo gol, ali nam se desi i da ga primimo na svakoj drugoj. Jednostavno, to je tako u fudbalu i ne postoji neko posebno objašnjenje. Možda jeste u pitanju neki mali pad forme, ali iskreno, ja bih bio presrećan da na svakom meču primimo gol, samo da svaki put pobedimo", rekao je Kordić.
Utakmica Vojvodina - Radnik igra se u petak od 17.00.





