Izvor: MozzartSport.com, 09.Apr.2021, 03:00

Kopa Sudamerikana: Aukas tri komada za pet minuta

Bez iznenađenja u noćašnjim revanš utakmica kvalifikacija...

Bez velikih iznenađenja u noćašnjim utakmicama kvalifikacija za drugo po rangu kontinentalno takmičenje Južne Amerike - Kopa Sudamerikana. U ekvadorskom okršaju Aukas nije imao baš sjajan rezultat iz prve utakmice (pobeda kod kuće uz primljen gol, 2:1), međutim Gvajakil nije imao nikakve šanse. U samo pet minuta razmaka (od 20. do 25. minuta) gosti su postigli tri gola i rešili sve dileme. Fransisko Fridriševski >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << načeo je domaćina, a s dva gola dokrajčio ga Luis Kano.

Metropolitanos imao je lepih 2:0 iz prve utakmice, pa kad je sredinom prvog dela stigao do vođstva u gostima protiv Puerto Kabelja bilo je jasno da su domaći otpisani. Ni crveni karton za golmana gostiju u 74. minutu nije i pomogao da makar izbegnu poraz...

Paragvajski River Plejt bio je takođe ubedljiv. Posle 2:1 u prvoj utakmici, noćas 4:2.

Podsetimo, prošle sezone osvajač Kopa Sudamerikane bila je Defensa i Hustisija koja je u argentinskom finalu pobedila Lanus. Na kormulu tim iz Buenos Ajresa tada je sedeo legendarni Ernan Krespo, koji je posle osvajanje pehara prešao na klupu brazilskog velikana Sao Paula.

KOPA SUDAMERIKANA – KVALIFIKACIJE (REVANŠ MEČEVI)