Izvor: B92, 18.Okt.2011, 17:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kontador: "Evans favorit na Turu"
Trostruki šampion tradicionalnog "Tur d'Fransa" Španac Alberto Kontador izjavio je da će Australijanac Kadel Evans biti glavni favorit za osvajanje titule.
Organizatori "Tura" objavili su plan trke od 20 deonica, duge 3.497 kilometara, koja će 2012. godine biti nešto teža jer sadrži više brdskih etapa.
"Trka potpuno odgovara Evansu. Biće vrlo teško, ali svaki Tur je takav. Neke deonice su komplikovane i biće odlična šansa za Endija i Franka Šleka i Andreasa Klodena", >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rekao je Kontador.
Jedan od najboljih brdskih biclikista očekuje odluku Suda za arbitražu u sportu pred kojim se vodi posupak oko njegovog navodnog koršćenja nedozvoljenih stimulativnih sredstava.
"Trka oko Francuske" voziće se od 30. juna do 22. jula i sadrži 96 kilometara trke na hronometar, što je dvostruko više od ove godine.











