Kokoškov: Čestitam igračima na svemu  nije bilo lako

Izvor: B92, 30.Nov.2020, 21:12

Kokoškov: Čestitam igračima na svemu " nije bilo lako

Selektor Srbije Igor Kokoškov bio je zadovoljan posle pobede nad Finskom.

Srbija je savladala Fince drugi put u ovim kvalifikacijama u Espou, ovog puta rezultatom 75:66.

Kokoškov je posle meča imao samo reči hvale za svoje igrače.

"Čestitam mojim igračima na pobedi. Čestitam im na svemu što su uradili u poslednjih sedam dana. Bili su u hotelu, zaključani u mehuru. Psihološki je bila teška utakmica. Saglasan sam sa Markom (Simonovićem), veoma >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su organizovani i nije lako pobediti ih dva puta na njihovom terenu.

Dobro smo otvorili utakmicu, pokazali smo karakter, ispoštovali smo dogovor, odigrali smo dobru odbranu. Napad smo igrali pod pritiskom, šutirali smo veliki broj slobodnih bacanja... Nije bilo lako psihološki, ali pobedili smo. Drago nam je da se ovaj mehur završio i da posle sedam dana idemo kući".

Da li je odbrana bila ključ pobede?

"Slažem se da je odbrana bila ključ ove pobede. Napad nije bio toliko efikasan i jasno je što nije. Momci se znaju, ali nikada nisu igrali zajedno. Imali smo drugačiji tim i sve je bilo drugačije. Pobedili smo tako što smo se posvetili. Finci su nas dobro skautirali, znali smo šta ćemo da igramo i svaka im čast, to je fantastično", rekao je selektor Srbije.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.