Klarku 4. etapa trke kroz Španiju

Izvor: B92, 21.Avg.2012, 21:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Klarku 4. etapa trke kroz Španiju

Australijski biciklista Sajmon Klark pobedio je u četvrtoj etapi trke kroz Španiju, dok je Hoakim Rodriges preuzeo crvenu lidersku majicu.

Klark, koji vozi za tim Orika, završio je 160-kilometarsku etapu koja se vozila od Barakalda do brdskog cilja u Valdeskari za četiri sata, 30 minuta i 26 sekundi, ispred Tonija Martina i Asana Bazajeva.

Rodriges, koji je Trku kroz Italiju završio na drugom mestu, preuzeo je lidersku poziciju u generalnom plasmanu, a slede ga Kristofer >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Frum iz Skaja sa sekundom zaostatka, kao i Albert Kontador iz Saksobanka sa pet sekundi.

Vozač Movistara Alehandro Valverde, koji je držao lidersku poziciju u generalnom plasmanu, pao je na deveto mesto posle incidenta u peletonu.

U sredu se vozi peta etapa duga 168 kilometara, koja počinje i završava se u Logronu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.