Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 16.Jun.2017, 09:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kina: Bomba kod vrtića ubila osmoro
Eksplozija koja se u četvrtak dogodila kod dečijeg vrtića u istočnoj Kini i u kojoj je prema najnovijim podacima poginulo osam, a povređeno 65 osoba, izazvana je bombom kućne izrade, prenosi AFP.
Agencija navodi da je kinesko Ministarstvo za javnu bezbednost saopštilo da je bombu postavio 22-godišnjak koji je imao zdravstvene probleme i koji je poginuo u eksploziji.
Navodi se da je on pre napada iznajmio sobu u blizini vrtića.
Rojters je prethodno >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << preneo navode kineske agenzije Sinhua da je prema preliminarnoj proceni policije eksplozija označena kao "krivično delo" i da je identifikovan osumnjičeni za taj zločin.
Kako se navodi, dve osobe su umrle na licu mesta, a šest osoba u bolnici od povreda zadobijenih u eksploziji.
Kineski mediji prenose da je broj povređenih porastao na 65, od čega je osam u kritičnom stanju.
Lokalne vlasti saopštile su na konferenciji za novinare, održanoj u ranim jutarnjim satima, da se pokazalo, nasuprot prvobitnim izveštajima, da se eksplozija nije dogodila dok su roditelji uzimali decu iz vrtića, kao i da niko od roditelja ili dece nije povređen.
Fotografije, koje se mogu videti na društvenim mrežama, prikazuju žene i decu kako leže na zemlji neposredno nakon eksplozije.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...








