Kiks Junajteda, Ulije startovao pobedom na klupi Vile

Izvor: Blic, 26.Sep.2010, 22:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kiks Junajteda, Ulije startovao pobedom na klupi Vile

Fudbaleri Boltona nastavili su u istom ritmu kao i svi autsajderi u 6. kolu Premijer lige i na svom Ribok stadionu su osvojili bod protiv Mančester junajteda (2:2). Aston vila je golom Emila Heskija u finišu meča sa Vulvsima došla do sva tri boda, dok je Stouk do trijumfa stigao posle preokreta protiv Njukasla - 2:1.

Subotnje popodne u potpunosti je obilovalo neobičnim rezultatima.

Pobeda Mančester sitija nad Čelsijem i nije toliko iznenađenje, pa i jedva osvojen >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << bod Liverpula protiv Sanderlenda, ali trijumf Vest Bromviča na gostovanju Arsenalu svakako da je iznenadio sve ljubitelje fudbala.

Vonderersi su već u 6. minutu došli u vođstvo preko Zeta Najta koji je nakon kornera bio spretniji od Evansa.

Međutim, pogodak je samo osokolio fudbalere Mančestera koji su preko Nanija već u 23. minutu stigli do poravnanja - 1:1.

U finišu poluvremena Nemanja Vidić je imao dobru priliku posle kornera, ali promena nije bilo.

Na isteku sat vremena igre Berbatov je odigrao lep dupli pas sa Makedom, a Bugarin je izmamio još lepšu intervenciju Jaskelainena.

Pet minuta kasnije Bolton započinje kontru preko Martina Petrova, bivši fudbaler Sitija prosledio je loptu do Lija, a on je samo vratio Bugarinu koji uz pomoć Flečera matira Van der Sara za 2:1.

Priliku da reši meč imao je Elmander u 73. minutu kada se lepo oslobodio Vidića, a zatim šutirao preko gola u situaciji jedan na jedan.

Šezdesetak sekundi kasnije kazna stiže preko rezerviste Majkla Ovena.

Omaleni napadač sjajno se snašao u domaćem šesnaestercu nakon Nanijevog centaršuta i vrhom glave prebacio loptu preko Jaskelainena od stative - 2:2.

Do kraja meča Nani je propustio priliku da Junajtedu donese sva tri poena, a Elmander je još jednom zadao glavobolju Vidiću u 85. minutu kada je njegov udarac završio pored stative.

Bolton je rešio ovim bodom kompletirao prvo kolo od decembra 2008. godine kada je "velika četvorka" u sastavu Arsenal, Čelsi, Liverpul i Junajted ostala bez pobeda iste nedelje.

Aston vila je u duelu sa Vulverhemptonom bila bolji rival tokom čitavog meča, pa i u periodu kada su domaći stigli do izjednačenja. Dolazak Žerara Ulijea na klupu Vile osetio se među igračima koji su nastupili daleko agresivnije i angažovanije nego inače, pa tako i u finišu meča nisu pali, naprotiv.

Iskusni napadač gostujućeg tima Emil Heski uspeo je da u 88. minutu pronađe put do mreže "vukova", što je donelo i trijumf Ulijeu na debi meču u Premijer ligi.

Završnica je prijala i Stouku, koji je u poslednjih 20-ak minuta gostovanja Njukaslu ušao sa zadatkom da stigne 1:0. Nolanov precizan udarac sa bele tačke iz finiša prvog poluvremena je anulirao sve raspoloženiji Džons, a zatim je Perč u 85. minutu zatresao svoju mrežu i omogućio gostima da kompletiraju preokret - 2:1.

Premijer liga, 6. kolo

Nedelja:

Bolton - Mančester junajted 2:2
(1:1)

(Najt 6, Petrov 67 - Nani 23, Oven 74)

Vulvs - Aston Vila 1:2 (0:1)

(Džarvis 61 - Dauning 25, Heski 88)

Njukasl - Stouk 1:2

(Nolan 43p - Džons 68, Perč 85ag)

Subota:

Mančester siti - Čelsi 1:0

Arsenal – VBA 2:3

Birmingem – Vigan 0:0

Blekpul – Blekburn 1:2

Fulam – Everton 0:0

Vest hem – Totenhem 1:0

Liverpul – Sanderlend 2:2

Tabela: Čelsi 15, Mančester junajted 12, Arsenal 11, Mančester siti 11, Aston vila 10, VBA 10, Totenhem 8, Fulam 8, Stouk 7, Njukasl 7, Blekpul 7, Birmingem 7, Sanderlend 7, Bolton 7, Blekburn 5, Vulverhempton 5, Liverpul 6, Vigan 5, Vest hem 4, Everton 3

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.