Izvor: Sportske.net, 17.Apr.2017, 20:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kenijci najbolji na Bostonskom maratonu
Dominacija Kenijaca.
Kenijski atletičar Džofri Kirui pobedio je danas na Bostonskom maratonu, dok je njegova sunarodnica Edna Kiplagat slavila u konkurenciji dama.
Kirui je kroz cilj 121. po redu maratona u Bostonu prošao posle dva sata, osam minuta i 37 sekundi i tako upisao svoju prvu pobedu na nekom maratonu.
Drugo mesto osvojio je Amerikanac Galen Rup sa 21 sekundom zaostatka, dok je treći bio Japanac Suguru Osako.
Kenijka Edna Kiplagat je >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << trijumfovala s rezultatom dva sata, 21 minut i 52 sekunde. Dvostruka svetska prvakinja se do sada nikada nije takmičila u Bostonu.
Rosa Čelimo iz Bahreina zauzela je drugo mesto sa 59 sekundi zaostatka za pobednicom, dok je treća bila Amerikanka Džordan Hasej.
Dvostruka pobeda Kenijaca u Bostonu
Izvor: B92, 17.Apr.2017
Kenijski atletičar Džofri Kirui pobedio je na Bostonskom maratonu, dok je njegova sunarodnica Edna Kiplagat slavila u konkurenciji dama. Drugo mesto osvojio je Amerikanac Galen Rup sa 21 sekundom zaostatka, dok je treći bio Japanac Suguru Osako.






