Keln pregazio Šalke

Izvor: B92, 29.Feb.2020, 21:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Keln "pregazio" Šalke

Fudbaleri Kelna su rezultatom 3:0 pobedili Šalke na svom stadionu u utakmici 24. kola nemačke Bundeslige.

Šalke igra prilično promenljivo ove sezone i posle 24. kola imaće skor od 9 pobeda 9 remija i 6 poraza i i dalje biti u trci za Evropu.

Keln, s druge strane, sedi na sredini tabele sa 29 bodova i utakmicom manje od Šalkea posle ove velike pobede na svom terenu.

Keln je do vođstva došao već u 9 . minutu kada je Bornauv postigao vodeći pogodak, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << a nekih tridesetak minuta kasnije strelac je bio Džon Kordoba i prednost Kelna se uvećala.

U drugom poluvremenu je viđen samo jedan gol i to onaj kojim je postignut konačan rezultat, a njegov "autor" bio je defanzivac Šalkea Aleksander Nibel koji je u 79. minutu postigao autogol.