Kejn na večnoj listi prestigao Runija VIDEO

Izvor: B92, 07.Maj.2023, 11:31

Hari Kejn nastavlja da briljira u dresu Totenhema.

Reprezentativac Engleske postigao je jedini gol u pobedi "pevaca" nad Kristal Palasom od 1:0.

Kejn je mrežu ekipe sa Selhurst parka zatresao u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Bio je to njegov 209. gol u Premijer ligi, a time je na večnoj listi strelaca prestigao bivšeg asa Evertona i Mančester junajteda, Vejna Runija.

Kejn je do tog učinka došao posle 317 utakmica, čak 174 manje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << od Runija i sada je na toj listi na drugom mestu.

Na toj listi vodi Alan Širer koji je postigao ukupno 260 ligaških golova.

Nekadašnji golgeter Blekburna i Njukasla drži taj rekord još od 2006. godine a tih 260 golova postigao je na 441 utakmici.

Inače, Kejnu je ovo bio 25. ligaški gol u ovoj sezoni, ima deset manje od vodećeg Erlinga Halanda.