Kavani odveo Urugvaj na megdan Francuskoj

Izvor: Beta, 30.Jun.2018, 22:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbalska reprezentacija Urugvaja plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva, pošto je večeras u Sočiju pobedila selekciju Portugala sa 2:1, u utakmici osmine finala.Dvostruki strelac za Urugvaj bio je Edinson Kavani, u sedmom i 62. minutu, dok je gol za Portugal postigao Pepe u 55. minutu. Fudbaleri Urugvaja će u četvrtfinalu igrati u Sočiju protiv Francuske, koja je ranije danas pobedila Argentinu sa 4:3.Urugvaj je sjajno počeo večerašnji meč osmine finala, pošto je već u sedmom minutu stigao do prednosti preko Kavanija. Kavani je započeo akciju na svom delu terena, dodao je loptu do Luisa Suaresa koji je potom savršeno centrirao, a Kavani je utrčao u kazneni prostor i glavom poslao loptu iza ledja Ruija Patrisija. Portugal je u prvom poluvremenu imao više loptu u svom posedu, ali nikako nije uspevao da probije odbranu Urugvaja. Najbolji fudbaler Portugala Kristijano Ronaldo imao je samo jednu šansu, i to iz slobodnog udarca, a osim toga nije bio u prilici da postigne svoj peti gol na šampionatu. Urugvajci su na veliki odmor mogli i sa ubedljivijom prednošću, ali je Suaresov udarac iz slobodnog udarca odbranio portugalski golman.Portugal je na početku drugog poluvremena, u 55. minutu, izjednačio pogotkom Pepea posle kornera koji je izveo Rafael ...
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo