Izvor: Sportske.net, 27.Apr.2018, 14:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Katalonija u suzama, Don Andres rekao "zbogom"!
Kapiten rekao "zbogom", tužan dan za Kataloniju.
Kapiten Andres Inijesta danas se i zvanično, posle 22 godine, oprostio od svoje Barselone.
Jedan od najvećih igrača u istoriji katalonskog kluba zakazao je oproštajnu konferenciju za medije, na kojoj je saopštio ono o čemu se pričalo nedeljama unazad.
Inijestinoj oproštajnoj konferenciji prisustvovali su i svi prvotimci, osim Mesija, Suareza i Dembelea, kao i stručni štab, a malo ko je uspeo da zadrži >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << suze tokom njegovog izlaganja.
"Dobar dan svima, ovo je konferencija za medije na kojoj sam želeo da saopštim da je ovo moja poslednja sezona u Barseloni. Ovo je bila teška odluka, koju sam doneo sa svojom porodicom. Posle 22 godine, nije lako napustiti ovaj klub. Za mene, ovo je najveći klub na svetu. Čast mi je što sam bio deo ove ekipe i deo ovog kluba. Moja etapa se završava ove godine."
"Osetio sam da više nisam spreman fizički ni psihički da budem na nivou Barselone. Ovo je teška odluka, jer je ovo moja kuća i Barsa je moj život. Želim da se zahvali Barsi, La Masiji, jer sam zbog njih postao ovo što sam danas... želim da se zahvalim svojim saigračima..." u suzama je zastao Inijesta i nastavio:
"Iza nas je težak period, ali je moj tim pokazao da je najveći na svetu. Ponosan sam što sam igrao sa vama i što smo zajedno osvojili sve trofeje i na sve što smo prošli zajedno. Da sam mogao da biram, ne bih izabrao bolji trenutak za odlazak. Hvala mojim roditeljima, mojoj porodici koja je uvek bila uz mene, tokom prethodne 22 godine Ovde smo zajedno došli malim kolima, i svi ti ljudi su i dalje tu uz mene", istakao je Inijesta.
Inijesta otkrio najvažniju stvar o narednom klubu!
Izvor: Sportske.net, 27.Apr.2018
Vreme je, nažalost, došlo za ovo...Kao što smo već preneli, Andres Inijesta se danas oprostio od svoje Barselone, posle 22 godine...Ono što je prisutne najviše zanimalo jeste Inijestin naredni klub....."Mnogo toga se pričalo, različite priče kruže, ali jedina stvar koju nikada ne bih mogao...
Inijesta se u suzama oprostio od Barselone: Posle 22 godine...
Izvor: B92, 27.Apr.2018
Andres Inijesta se posle 22 godine u klubu i zvanično oprostio od Barselone. Inijesta je na konferenciji za štampu rekao da je odluka promišljena i konačna.





