Katai sprečio iznenađenje na Malti

Izvor: Večernje novosti, 12.Jul.2016, 22:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

„Desetka“ Crvene zvezde postigao gol i asistirao Sikimiću za pobedu protiv Valete, Falkone strelac za domaćina – 1:2 CRVENA zvezda je za samo pola sata soldine igre pobedila La Valetu na Malti u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona 2:1 (0:1) i tako rezultatski uspešno započela evropsku sezonu i povratak u elitno takmičenje posle 10 godina. Iznenađenje je sprečio Aleksandar Katai, koji je neverovatno lošu igru tima u prvih 45 minuta i vođstvo >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << domaćina poništio golom i asistencijom Predragu Sikimiću za pobedu koja u revanšu za sedam dana na stadionu „Rajko Mitić“ (20.30) otvara vrata trećem kolu. Iako niko nije očekivao da Zvezda bude u nekoj vrhunskoj formi, apsolutno se niko nije nadao izuzetno lošoj partiji u prvom delu. Kako su igrači srpskog prvaka ušli u meč, tako se on i odvijao u prvom delu. Neodgovorna igra Zvezde u početnih 15 minuta, pogotovo ofanzivnih igrača, statičnost i nonšalantnost koštala ih je primljenog gola. Kanga i Le Talek su olako izgubili loptu na 40 metara od gola Bonela, Agire je poslao loptu u prazan prostor, Ibanjez zakasnio, a Federiko Falkone, iskosa postigao sjajan gol! Bilo je to otrežnjenje za crveno-bele jer su pojačali agresivnost, ali nisu bili ni bleda senka tima od prošle sezone. Ipak, nervozni Ugo Vijeira nekoliko minuta kasnije propustio je prvi zicer. Posle idealnog centaršuta Luisa Ibanjeza promašio je ceo gol sa 10 metara. Gelor Kanga trebalo je da poveže igru Zvezde, ali je on najviše grešio, pa su i akcije crveno-belih bile spore, nedorečene, bezopasne po Maltežane. POLETANOVIĆ I PLAVŠIĆ NA TRIBINAMA TRENER Miodrag Božović oslučio je da Marko Poletanović i Srđan Plavšić budu prekobrojni pa su mladi vezisti ostali van protokola za prvi meč.Činjenica da crveno-beli nisu uputili nijedan šut u okvir gola (prvi Kataija u 57. minutu) u prvom poluvremenu jasno je iskazivao nemoć Zvezde. A, koliko je tandem Džonatan-Falkone opasan u kontri videlo se u 33. minutu. Ibanjezova kardinalna greška završila se drugim golom Falkonea iz kontre (nešto kasnije se povredio), ali na sreću Zvezde arbitri su procenili da je Argentinac bio za koji santimetar u ofsajdu.Ništa nisu shvatili defanzivci Zvezde, dozvolili su Malanu da na samom startu drugog dela sam izbije pred Kahrimana. Srećom reprezentativni golman je spasao gol u poslednji čas. Ulazak Pabla Moučea umesto Srnića učinio je Zvezdu konačno opasnijom. Argentinac sa desne i Katai sa leve strane su ljuljali odbranu La Valete, a u dva minuta propustili su dve dobre prilike za izjednačenje. Energičnija igra donela je izjednačenje. Na sličan način kao Falkone, Aleksandar Katai je dobar dubinski pas, lob udarcem pretvorio u pogodak. „Desetka“ Zvezde se razmahao, Maltežani nisu uspevali da ga zaustave, pa je u 75. minutu kvalitet isplivao na svoje. Katai je prošao po levoj strani, a taj džoker Sikimić samo je ubacio loptu preko crte. Crveno-beli su do kraja meča, rutinski sačuvali pobedu, ali 19. jula na „Marakani“ moraće da odigraju kao u drugom delu kako bi overili pobedu na Malti.DELIJE IPAK NA MALTICRVENA zvezda je ipak imala podršku stotinak navijača. „Delije“ su stigle na dan utakmice, a do stadiona Hibernijansa došli su u pratnji policije bez incidenata.PODRŠKA KOKEZE I BUNjEVČEVIĆACRVENU zvezdu su na stadionu Hibernijana bodrili i prvi ljudi FS Srbije. Iako su imali tokom dana Izvršni odbor, predsednik FSS Slaviša Kokeza i potpredsednik Goran Bunjevčević stigli su i do Malte da pogledaju start crveno-belih u Evropi.LA VALETA – C. ZVEZDA 1:2 (1:0)STRELCI: Falkone u 15. za La Valetu, a Katai u 66, Sikimić u 75. minutu za Crvenu zvezdu. Stadion: Hibernijansa. Gledalaca: Sudija: Aleksandar Harkam (Austrija) 6. Žuti kartoni: Romeu, Pani (La Valeta), Vijeira, Katai, Kanga (C. zvezda)LA VALETA: Bonelo 6,5 – Karuana 6, Borg 6,5, Gil 6, Azopardi 5 (od 83. Jume -) – Romeu 6, Pani 5,5, Brifa 6 (od 78. Kremona -), Agire 6,5 – Džonatan 6, Falkone 7 (od 40. Malano 6,5).CRVENA ZVEZDA: Kahriman 7 – Cvetković 6, Fibel 6,5, Al. Luković 6, Ibanjez 6 – Donald 6, Le Talek 6, Kanga 6 – Katai 7,5 (od 83. Ruiz -), Vijeira 5 (od 65. Sikimić 7), Srnić 5,5 (od 46. Mouče 7).IGRAČ UTAKMICE: Aleksandar Katai (C. Zvezda)
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda,   Liga Šampiona