Izvor: B92, 25.Jun.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Karlos Keiroš novi trener Real Madrida
Portugalac Karlos Keiroš postavljen je za novog trenera Real Madrida, saopštili su u sredu zvaničnici kluba.
53-godišnji Keiroš doputovao je u sredu u Madrid i posle nekoliko časova postigao dogovor sa direktorom Valdanom i predsednikom Peresom.
Do ove sezone pomoćnik trenera Mančester Junajteda dobio je dozvolu menadžera Aleksa Fergusona i samo 24 časa kasnije ostvario san svakog trenera na svetu.
Zvanično predstavljanje novog trenera "kraljevskog kluba" >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << održaće se u sredu u večernjim časovima u Madridu.
Evo i biografije novog trenera Reala:
Karlos Keiroš - rodjen 1.marta 1953.godine u Mozambiku
Trener od 1982.godine (Lisbon Olivais). Iste godine preuzima Belenenseš, a 1983 postaje pomoćnik trenera u Eštorilu.
Narednih 7 godina Keiroš vodi mladje selekcije reprezentacije Portugalije, da bi 1991.godine bio postavljen za trenera A selekcije svoje zemlje.
Posle 3 sezone prelazi na mesto prvog trenera Sportinga.U narednih 5 godina počinje "svetsku turneju" kao trener Njujork Metrostarsa, Nagoje, reprezentacije Ujedinjenih Emirata, da bi 2000.godine preuzeo selekciju Južne Afrike. Prošle sezone na poziv Aleksa Fergusona dolazi u Mančester kao pomoćnik trenera,a kruna karijere usledila je telefonskim pozivom dvojca Valdano-Perez.
Dosadašnji uspesi: 2.titule svetskog prvaka sa reprezentacijom Portugalije do 20 godina. Vicešampion Portugalije sa Sportingom 1995.godine. Pobednik kupa Portugalije 1995., osvajač kupa sa Nagojom 1996. i osvajač titule sa Mančesterom ove godine.









