Izvor: Sportske.net, 08.Apr.2016, 09:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kari preslišao Sparse, Bjelica konačno pravi! (video)
Golden Stejt nastavio poteru za Džordanovom "dinastijom", "Vukovi" dele lekcije po Kaliforniji, Srbin odličan u Sakramentu. Hjuston i Čikago negativna iznenađenja sezone, ostaju bez plej ofa?
Slatka pobeda Voriorsa. Ne toliko značajna zbog konačnog plasmana, ali uzvratili su nakon dva neočekivana poraza u "Orakl Areni", uz to i postali drugi tim u istoriji koji je napravio 70 pobeda u regularnoj sezoni.
Poteru za Čikagom nastaviće u preostale tri utakmice, jedna >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << od njih ne novi okršaj sa San Antoniom u nedelju uveče, ovoga puta u Teksasu. Stef Kari je noćas ubacio 27 poena, preuzeo stvari u trećoj četvrtini u kojoj je ubacio 15 poena, tada je domaćin napravio odlučujuću prednost.
San Antonio je dva puta u sezoni poražen u Ouklendu, sa ukupno 41 poenom razlike. Kod Sparsa Leonard najbolji sa 21 poenom, Popović nije odmarao ekipu, ali Oldridž i ostali nisu imali svoje veče, Boban Marjanović nije ulazio u igru.
Atlanta nije propustila priliku protiv Reptorsa, ostali su treći na Istoku. Kontrolisali su utakmicu, Milsap je sa 13 poena i 14 skokova završio veliki posao, a balansirani napad Houksa je bez problema priveo meč kraju i ostalo na pola pobede ispred Bostona. Iako je izveo najbolji tim, kouč Kanađana Kejsi je igrače optuži za loš pristup, odnosno da je rival više želeo pobedu. Treba razumeti košarkaše Reptorsa, oni će završiti kao drugi na Istoku bez obzira na ishod preostalih mečeva u regularnom delu sezone.
Majami nije imao popust za Čikago, Bulsi su na korak od eliminacije iz plej ofa. Goran Dragić odličan sa 16 poena i 12 skokova, Vejd je ubacio 21 poen, na drugoj strani Gasol je uz 21 poen, imao 12 skokova. Sada je Čikagu potrebno čudo da bude u osam na Istoku, po svemu sudeći prvi put od proleća 2008. će na raniji odmor. Tada su dobili samo 33 utakmice, imali mnogo sreće na draftu, uzeli Derika Rouza kao prvog pika, šanse da prvi biraju tada su bile 60 prema 1.
Ni Hjuston neće izgleda videti plej of. Propustili su još jednu šansu, nakon poraza od komšija Mavsa sada ih je šokirao Feniks. Hardenovih 30 poena nisu bili dovoljni, Mirza Teletović sa 26 poena i PiDžej Taker sa 24 su rasturili poroznu odbranu Roketsa.
Tako će po svemu sudeći, Hjuston nakon prošle najbolje sezone u veku i plasmana u zapadno finale ove godine ranije na odmor. Imaju doduše još neku šansu, tri utakmice do kraja i nadu u težak raspored Jute i Dalasa, ali čini se da u ovoj formi Hjuston ne može da pobeđuje u seriji.
Golden stejt melje, Bjelica nikad bolji
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 08.Apr.2016
Košarkaši Golden stejta pobedili su prošle noći na svom terenu ekipu San Antonija sa 112:101 i tako postali drugi tim u istoriji NBA lige koji je upisao 70 trijumfa u jednoj sezoni...Voriorsi sada imaju skor od 70 pobeda i devet poraza, a da bi oborili rekord Čikago bulsa iz sezone 1995/96. od 72...






