Karadžić: Zaslužen poraz od Gane

Izvor: Glas javnosti, 15.Jun.2010, 06:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Karadžić: Zaslužen poraz od Gane

JOHANESBURG - Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić kaže da je srpska reprezentacija zasluženo izgubila od Gane pošto je igrom razočarala na otvaranju Svetskog prvenstva u Južnoj Africi.

 - Poraz nam je svima teško pao, ali zasluženo smo izgubili. Gana je pokazala da je dobra ekipa sa brzim i snažnim igračima... Utisak je da smo mi previše bojažljivo igrali, posebno u prvom poluvremenu. Čudi me i što su igrači izjavljivali da su im noge bile teške. Nismo >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << ličili na tim iz kvalifikacija - rekao je Karadžić izveštačima srpskih medija u Johanesburgu, dodajući: "Više se očekivalo od nas. Ne samo u Srbiji. Procene i u svetu bile su da će Srbija biti iznenađenje Svetskog prvenstva, ali to se nije desilo i posebno nam je žao što smo ostavili bled utisak. Šteta, jer nas je gledalo oko šest ili sedam miliona ljudi. Život ide dalje".

Karadžić je istakao i da Svetsko prvenstvo još nije završeno i da Srbija mora da popravi utisak u naredne dve utakmice, 18. juna sa Nemačkom u Port Elizabetu i pet dana kasnije sa Australijom u Nelspruitu.

- Imamo pravo da se nadamo. Planirali smo da pobedimo Ganu, ispostavilo se da bi i nerešen ishod bio zadovoljavajući za nas. Ali to je fudbal. Izabrali smo teži put... ali šanse i dalje postoje. Moraćemo bolje protiv Nemačke i Australije. Nemačka je do sada pokazala najviše na turniru, konkretna je, pokretljiva, ali teško da će ponoviti igru iz duela sa Australijom (4:0), a da ćemo mi igrati loše kao sinoć - kazao je Karadžić.

- Bez obzira na to kako se ovo završi, srpski fudbal će imati razloga da se okrene novim zadacima, kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2012. godine, nekim infrastrukturalnim problemima i najavljenoj rekonstrukciji 10 fudbalskih stadiona - naveo je Karadžić.

Predsednik FSS je ocenio i da će "orlovi" uspeti da se psihološki podignu posle poraza od Gane, i da se neće ponoviti situacija sa prethodnog turnira kada su porazi izazvali velike svađe u timu.

- Razgovarali smo sa svima i nemamo razloga da strepimo od nekih podela, neće biti nikakvih strujanja... Moramo da sa puno pameti, rezona, strpljenja privedemo ovaj turnir kraju - naglasio je Tomislav Karadžić.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.