Kangva i Zambija jedva izbegli šok

Izvor: B92, 21.Jan.2024, 21:12

Fudbaleri Zambije i Tanzanije remizirali su rezultatom 1:1 (0:1) u meču 2. kola grupe F Kupa afričkih nacija.

Tanzanija je bila autsajder u ovom susretu, ali je rano povela, već u 11. minutu preko Simona Msuve.

Zambija je potom krenula ofanzivnije, napadala je, ali nije uspevala da izjednači sve do 88. minuta.

Tada je Patson Daka, fudbaler Lestera, poravnao rezultat i ostavio Zambiju u igri za drugi krug.

Fudbaler Crvene zvezde Kings Kangva odigrao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je 76. minuta za tu selekciju, koja se u poslednjem kolu sastaje sa Marokom.

Tanzanija će pokušati da dođe do čuda u okršaju sa DR Kongom.