Kalinić razbio Inter na Meaci

Izvor: B92, 27.Sep.2015, 22:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kalinić razbio Inter na 'Meaci'

Fudbaleri Fiorentine savladali su Inter sa 4:1 (3:0) na stadionu Đuzepe Meaca u derbiju šestog kola Serije A.

Viola je već posle 23 minuta vodila sa 3:0, a do kraja je bez problema zabeležila petu pobedu ove sezone i našla se na liderskoj poziciji prvi put u 21. veku.

Junak meča bio je trostruki strelac, 27-godišnji napadač Nikola Kalinić.

Veče je počelo loše za Inter još na zagrevanju, pošto je Stevan Jovetić povredio mišić i nije mogao da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se suprotstavi svom bišem klubu.

Igralo se tek četiri minuta, a golman Samir Handanović najavio je da će biti tragičar meča – posle povratnog pasa Medela on je oborio Nikolu Kalinića i skrivio penal. Malo je nedostajalo da se iskupi za grešku, ali ipak nije uspeo da odbrani udarac Iličića.

U 19. minutu ponovo je nedovoljno dobra reakcija Handanovića koštala Inter – istina, on jeste odbranio odličan udarac Iličića, ali je potom oklevao misleći da je Kalinić u ofsajdu, što je hrvatski internacionalac iskoristio i postigao gol.

Viola je bila superiorna i samo četiri minuta kasnije dala je i treći gol timu koji je u prethodnih pet mečeva primio samo jedan – Markos Alonso je obišao Perišića i centrirao sa leve strane, a Kalinić je uklizao za svoj treći gol.

Već tada bilo je jasno da će Fiorentina odneti bodove sa Meace, a u 31. minutu Miranda je dobio crveni karton jer je kao poslednji igrač odbrane povukao Kalinića s leđa.

Inter je i sa desetoricom uspeo da smanji preko Ikardija, ali je Kalinić kompletirao fantastično veče na asistenciju Iličića.

Srpski fudbaler Nenad Tomović igrao je od 69. minuta za Fiorentinu.