Kajgo dokrajčio Slobodu

Izvor: Sportski Žurnal, 20.Avg.2011, 22:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Leotar – Sloboda 2:0 (0:0)
Trebinje - Stadion Police. Gledalaca: 400. Sudija: Ognjen Valjić (Banja Luka). Strelci: Zečević 45 i Kajgo 90+2. minutu za Leotar. Žuti kartoni: Radović, Zečević (Leotar), Čukle, Nikolić, Jogunčić, Milutinović, Zoletić (Sloboda).
LEOTAR: Milenković, Vučinić, Šaraba (od 87. minuta Topuzović -), Čorlija, Radović, Ratkovica (od 70. minuta Mizdrak -), Dreč, Kajgo, Zečević (od 76. minuta >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Souto ), Vuković, Aničić.
SLOBODA: Mujkić, Milutinović, Čivić, Jogunčić, Zoletić, Malkić, Čukle (od 65. minuta Aljukić -), Efendić, Nikolić, Halilović, Mešanović 6.
IGRAČ UTAKMICE: Boško Milenković (Leotar).
Loša i neefikasna igra Leotara i Slobode u prvih tridesetak minuta razljutila je malobrojne gledaoce, koji su u tom periodu  videli samo dva pokušaja defanzivca Darka Dreča. I dok su se gledaoci ljutili, sudija Ognjen Valjić je dosudio penal za Slobodu, kada je navodno faul u kaznenom prostoru domaćina nad Stanišom Nikolićem napravio Željko Radović, kome je pokazan žuti karton. Penal je izveo Samir Jogunčić, koji ne postiže gol, jer je Boško Milenković odlično reagovao i odbranio šut Slobodinog fudbalera.
Ipak nije sve bilo loše, jer je u posljednjem minutu Leotar ipak došao u vođstvo, golom Nenada Zečevića iz slobodnog udarca sa 17 metara. Golu je prethodio faul odbrane Slobode nad Bojanom Kajgom.
Ni nastavak nije donio promenu raspoloženja u publici, koja je retko bila u prilici da vidi makar i jalove šanse. U 61. minutu Zdravko Šaraba je dobro šutirao glavom, ali preko gola. U 73. minutu Šaraba je centrirao, a Dragan Vuković dobro šutirao glavom, ali je Mujkić bio na pravom mjestu. Sedam minuta prije kraja Souto Žair je prošao po desnoj strani, centrirao, a Boban Kajgo na drugoj stativi šutira pored gola.
U 90. minutu najepša akcija na utakmici. Žair Souto je izbacio Dragana Vukovića na desnoj strani, Souto propustio loptu posle centaršuta, a Igor Aničić sa 16 metara pogađa stativu, za aplauze trebinjske publike. I dok su svi očekivali kraj utakmice Žunior Souto pravi dar mar u odbrani Slobode, asistira Bobanu Kajgu, koji po drugi put trese mrežu Tuzlaka.