Kačar i Pantelić obezbedili Herti opstanak

Izvor: Blic, 03.Maj.2008, 19:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kačar i Pantelić obezbedili Herti opstanak

Srpski fudbaleri Gojko Kačar i Marko Pantelić su golovima u 25. i 31. minutu obezbedili veoma važnu pobedu kojom je Herti praktično osguran opstanak u ligi.



Na Olimpijskom stadionu savladana je ekipa Karlsruea 3:1, a 10. ovosezonskom pobedom ekipa iz Berlina nalazi se na sigurnih 11 bodova iznad crte.

Hamburger je u svom nastojanju da se domogne četvrtog mesta i kvalifikacija za Ligu šampiona bio bez milosti prema domaćoj Hanzi koja je napravila veliki, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << a možda i odlučujući kotrak ka «cvajtoj» ligi.

Junak pobede u Roštoku bio je dvostruki strelac Ivica Olić.

Još jedan takmac za četvrto mesto i još uvek zvanični šampion Štutgart je sa najubedljivijom pobedom dana savladao Ajntraht 4.1 i zadržao bodovni egal sa Hamburgerom i Bajerom iz Leverkuzena.

Arminija je možda i bodove spasa osvojila u poslednjih 20 minuta meča protiv Bohuma koji je «zakucan» u «zlatnoj» sredini, dok je Šalke koji pretenduje na drugo mesto neugodno iznenadio navijače odigravši samo 1:1 u Gelzenkirhenu protiv Hanovera. Rival za drugo mesto Verder je slavio protiv Kotbusa.

U nedelju su na programu dva meča Bundes lige i ukoliko bi Bajern pobedio na gostovanju u Volfsburgu postao bi prvak tri kola pre kraja.

Rezultati i strelci:

Arminija – Bohum 2:0

(Mijatović 70, Kamper 90)

Šalke – Hanover 1:1

(Altintop 40 - Brugink 8)

Hanza – Hamburger 1:3

(Matijsen 76 a.g. - Olić 18, 51, Van der Vart 27)

Herta – Karsrue 3:1

(Kačar 25, Pantelić 31, Skacel 87 – Kaplani 53)

Štutgart – Ajntraht 4:1

(Bašturk 3, 18, Gomez 6, Kakau 47 - Amantidis 63)

Verder – Energi 2:0

(Rosenberg 67, Almeida 79)

petak:

Borusija D – Nirnberg 0:0

Nedelja:

Diuzburg – Bajer

Volfsburg - Bajern

Tabela: Bajern (-1) 66, Verder 57, Šalke 55, Hamburg 51, Štutgart 51, Leverkuzen (-1) 48, Volfsburg (-1) 44, Ajntraht 43, Hanover 43, Karlsrue 42, Herta 38, Bohum 38, Dortmund 36, Arminija 33, Kotbus 32, Hanza 27, Nirnberg 28, Duizburg (-1) 26.

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Golovi Srba za pobedu Herte

Izvor: B92, 03.Maj.2008

..Fudbaleri Herte savladali su Karlsrue rezultatom 3:1 u 31. kolu nemačke Bundeslige, a Gojko Kačar i Marko Pantelić bili su strelci. Verder je savladao Kotbus sa 2:0 i tako zabeležio četvrtu pobedu u poslednjih pet mečeva. Štutgart je bio ubedljiv protiv Ajntrahta - 4:1, a Hamburg je slavio na...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.