KUP SRBIJE: Jagodina u 90. minutu eliminisala Sinđelić

Izvor: Sportski Žurnal, 27.Sep.2011, 19:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sinđelić – Jagodina 1:2 (0:1)
Strelci: 0:1 Mudrinski u 40, 1:1 Marinković u 77,  1:2 Mudrinski u 90+3.
Stadion: „Delijski vis“ u Nišu. Gledalaca: 500. Sudija: Danilo Mihajlović (Vranje). Pomoćnici: Dalibor Đurđević (Kruševac) i Goran Kojić (Paraćin). Žuti kartoni: Milan Stanković, N. Stojković, Marinković, Veličković (Sinđelić), Dukić, Kostić (Jagodina).
SINĐELIĆ: Jović, Milan Stanković, Stojanović, Marinković, Drašković, Veličković, Jovanović, Mijatović, G. Stojković (od 46. Miloš Stanković),  Karapandžić (od 46. N. Stojković), Kostić (od 68. Kastratović).
JAGODINA: Šimić, Dukić, Projić, Vasiljević, Gocić, Tomić, Stojković (od 80. Đenić), Kostić, Vujović (od 69. Jovanović), Arsenijević (od 71. Nikodijević), Mudrinski.
Igrač utakmice: Ognjen Mudrinski (Jagodina).

Rezervni sastav Sinđelića, sa samo dvojicom standardnih prvotimaca Jovićem i Jovanovićem, pružio je snažan otpor gotovo kompletnim Jagodincima, ali je ipak morao da se oprosti od daljeg takmičenja.
Odluka o pobedniku pala je u trećem od četiri minuta nadoknade. Posle pravog bilijara u kaznenom prostoru domaćih Ognjen Mudrinski bio je najspretniji i iz gotovo ležećeg položaja sa pet metara poslao loptu u mrežu Nišlija – 1:2.
Pet minuta pre odmora korner je izveo Arsenijević, Mudrinski je poslao loptu ka mreži domaćih koju je izbacio Marinković, a kraću dilemu da li je prešla gol crtu ili ne otklonio je pomoćni sudija Kojić, koji je pokazao zastavicom ka centru – 0:1.
Erupcija oduševljenja na Delijskom visu 13 minuta pre kraja utakmice. Slobodan udarac izveo je Veličković, a Marinković efektnim udarcem glavom matirao je golmana Šimića – 1:1.
U trenucima kada su svi očekivali da će pobednik biti odlučen izvođenjem penala, najbolji akter susreta Ognjen Mudrinski, na već opisan način, odveo je svoju ekipu u osminu finala Kupa Srbije.
 Semafor šesnaestine finala Kupa Srbije:
Utorak
NIŠ: Sinđelić – Jagodina 1:2 (0:1)
21. septembar
KRAGUJEVAC: Radnički 1923 – Rad 0:0, pen. 4:2
KRUŠEVAC: Napredak – Spartak Zlatibor voda 0:2 (0:2)
PEĆINCI: Donji Srem – Vojvodina 0:1 (0:0)
KULA: Hajduk – Kolubara 0:1 (0:0)
ZRENJANIN: Banat – BSK 2:0 (1:0)
LUČANI: Mladost (L) – Crvena zvezda 1:2 (0:0)
UŽICE: Sloboda Point Sevojno – Teleoptik 1:1 (1:0), pen. 3:1
NOVI PAZAR: Novi Pazar – Partizan 0:3 (0:1)
20. septembar
LUČANI: Metalac (GM) – Srem (SM) 3:0 (1:0)
Napomena: Mečevi osmine finala igraće se 26. oktobra. Četvrtfinale je na programu 23. novembar. Polufinalni mečevi zakazani su za 21. mart i 11. april 2012. Finale je 16. maja.