KSS podržava FIBA, klubovi sami da odluče

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Mar.2016, 18:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

KSS podržava FIBA, klubovi sami da odluče

Na sednici srpskih predstavnika u ABA ligi sa Košarkaškim savezom Srbije (KSS) predloženo je da se prvo igra srpska liga, a tek onda da šampioni država igraju regionalno takmičenje, prenosi Blic.

Kako se navodi, KSS je podržao sva takmičenja pod okriljem FIBA, uz dodatak da klubovi odlučuju o svojoj sudbini, odnosno svom izboru, da li će se takmičiti u Evroligi ili pod FIBA.

Klubovi, članovi Košarkaške lige Srbije, takođe su uz FIBA, a KSS će se potruditi >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << da snosi troškove putovanja za klub koji bude odlučio da igra takmičenje FIBA.

U četvrtak, Košarkaški savezi Crne Gore, Makedonije i Bosne i Hercegovine opredelili da njihovi klubovi od naredne sezone igraju takmičenja pod okriljem FIBA.

Još se nisu izjasnili Slovenci, a sudbina ABA lige posle novih poteza trebalo bi da bude poznata nakon sednice Skupštine regionalnog takmičenja, u nedelju u Zagrebu.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.