KRALJICA STALA NA PUT ĐAVOLIMA: Sevilja PREOKRETOM stigla do FINALA Lige Evrope (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 16.Avg.2020, 23:26

Imaju priliku da po šesti put osvoje ovo takmičenje.

Fudbaleri Sevilje pobedili su Mančester Junajted u polufinalu Lige Evrope rezultatom 2:1 i u petak u borbi za trofej sastaće se sa boljim iz duela Inter - Šahtjor.

Oba tima su do mesta među četiri najbolja stigla posle mininalnih pobeda u prethodnoj rundi. Španci su savladali Vulverhempton, dok su Crveni đavoli tek posle produžetaka bili bolji od Kopenhagena.

Mančester je definitivno imao veći >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << posed lopte i šuteva u okvir gola, sve vreme tokom meča činili su se nadmoćniji nad protivnikom iz Španije.

Prvi pogodak za Đavole, sa bele tačke postigao je Bruno Fernandeš u 9.minutu meča.

Sve je po Junajted krenulo odlično.

GOLO | GOAL | GOL

o primeiro do @mufcbr! Bruno Fernandes, de pénalti #UEL pic.twitter.com/UE7GLAO1f6

— 🧷 (@UCLUEL00) August 16, 2020

Brzo je stigao i odgovor Sevilje, nakon sjajne akcije mrežu De Hee je zatresao Suso za 1:1.

⚽ #UEL #Sevilla 🆚 #ManchesterUnited

SE PONE A TIRO. #Suso sorprende a la defensa del United y pone el empate

1-1pic.twitter.com/jElTjPLSjx

— HatTrick (@Hattrick031) August 16, 2020

Tim rezultatom oba tima su otišla na zasluženi odmor.

Mančester je fantastično počeo drugo poluvreme. Ređale su se stopostotne šanse u korist Crvenih đavola ali odlično raspoloženi golman Bono bio je nepobediv.

Šok za Solskjerovu ekipu usledio je u 78. minutu kada je De Jong ostao sam ispred Davida De Hee koji je bio nemoćan da zaustavi tu loptu.

Nekoncentracija ali i sukobi u ekipi Crvenih đavola dosta su onemogućili da se ovaj rezultat izjednači.

Utakmica je završena rezultatom 1:2.

Sevilja se plasirala u finale u kom čeka bolji tim iz meča Šahtjor - Inter.

Sevilja je sa pet trofeja rekorder u Ligi Evrope (2006, 2007, 2014, 2015, 2016), a šansu za šesti imaće 21. avgusta u Kelnu.