KK: Crvena furija pregazila Novi Zeland

Izvor: S media, 15.Jun.2009, 02:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Reprezentacija Španije je u Johanesburgu pobedila Novi Zeland sa 5:0 u utakmici prvog kola grupe A Kupa Konfederacija.

Šampion Evrope pobedu je osigurao već u prvih 17 minuta kada je fudbaler Liverpula Fernando Tores postigao tri pogotka. Strelac četvrtog gola za bio je Sesk Fabregas u 24. minutu, a konačan rezultat postavio je David Vilja u 48.

U prvoj utakmici te grupe, danas su selekcije Južne Afrike i Iraka susret završile sa 0:0.

Takmičenje u grupi B >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Kupa Konfederacija počinje sutra, a u prvom kolu sastaće se Brazil - Egipat i Italija - SAD.

Kup Konfederacija igra se godinu dana pre Svetskog prvenstva, a učestvuju prvaci svih kontinenata i aktuelni šampion sveta....