Juventus ubedljiv za drugo mesto

Izvor: B92, 17.Jan.2016, 17:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Juventusa ubedljivo su pobedili Udineze u gostima 4:0 u 20. kolu Serije A.

Stara dama iskoristila je remi Intera sa Atalantom i popela se na drugo mesto na tabeli, pa sada ima dva boda manje od vodećeg Napolija.

Pobedu Juventusu doneo je dvostruki strelac i asistent Dibala, a golove su postigli još Kedira i Aleks Sandro.

Dibala je u 15. minutu sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca sa preko 20 metara doneo prednost svojoj ekipi. Tri minuta kasnije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prednost je udvostručio Kedira. Posle kornera sa desne strane, fudbaler Udinezea pokušao je glavom da izbaci loptu iz kaznenog prosotra, ona je stigla do Dibale koji takođe glavom prosleđuje na drugu stativu nemačkom reprezentativcu, a on loptu spušta u mrežu.

Dibala sa penala povećava na 3:0 u 26. minutu. Prethodno je u kaznenom prostoru sa leđa oboren Mandžukić koji je bio u stopostotonoj prilici za gol.

Novom asistencijom Dibala omogućava Juventusu da stigne do četvrtog gola. On je proigrao Aleksa Sandra koji postiže pogodak sa 16 metara.

Na preostala tri meča koja su počela u 15 časova, viđena su tri remija Roma nije uspela da pobedi Veronu (1:1), Lacio je izvukao bod na gostovanju Bolonji (2:2), a nerešeno su odigrali i Kejvo i Empoli (1:1). Karpi je na svom terenu bio bolji od Sampdorije 2:1.

Prednost Romi doneo je Naingolan u 41. minutu, dok je izjednačenje i bod Veroni doneo Pacini u 61. minutu iz penala. Roma je peta na tabeli sa 35 bodova, a Verona je i dalje poslednja sa samo devet osvojenih bodova.