Izvor: RTS, 21.Dec.2022, 16:17
Junajted traži zamenu za Ronalda, Grizman "prvi pik"
Čelnici Mančester junajteda ponudili su 60 miliona madridskom Atletiku za francuskog fudbalskog reprezentativca Antoana Grizmana, prenose britanski mediji.
Grizman (31) je ponikao u Sosijedadu, a onda je 2014. do 2019. igrao za Atletiko. Potom je prešao u Barselonu, koja ga je prošle godine poslala na pozajmicu u Atletiko.
Madridski klub i Barselona su se pre nekoliko meseci dogovorili da Katalonci dobiju 20 miliona evra obeštećenja za francuskog >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << fudbalera, koji je potpisao ugovor do 30. juna 2026. godine.
Grizman je zablistao na Svetskom prvenstvu u Kataru, pošto je sa francuskom reprezentacijom osvojio titulu vicešampiona sveta. Francuska je u finalu Mundijala poražena od Argentine posle boljeg izvođenja penala.
Britanski mediji ističu da rukovodstvo Mančester junajteda još traga za napadačem kao zamenu za Kristijana Ronalda, koji je napustio klub sa "Old traforda" uoči turnira u Kataru.
Čelnici engleskog kluba su bili zainteresovani za nekoliko fudbalera, ali su se odlučili za Francuza, koji može da igra na više pozicija u timu.
Čelnici Atletika dobili su ponudu od 60 miliona evra za Grizmana. Rukovodstvo španskog kluba razmatra ponudu za francuskog fudbalera, koji bi mogao već za nekoliko nedelja preseli u Mančester.
Pogledaj vesti o: Manchester United, Svetsko prvenstvo
Šahtjor pred CAS-om traži odštetu od Fife
Izvor: B92, 21.Dec.2022
U četvrtak se pred Sudom za sportsku arbitražu održava ročište u sporu između fudbalskog kluba Šahtjor iz Donjecka i FIFA.






