Još jedna slalomska pobeda Marliz Šild

Izvor: B92, 09.Jan.2005, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pobednica slaloma voženog za Svetski kup u italijanskoj Santa Katerini je Austrijanka Marliz Šild. Ona je u dve vožnje bila najbolja, sa prednošću od 15 stotinki u odnosu na Amerikanku Kristinu Koznik, koja je bila u vođstvu posle prve trke. Na trećem mestu završila je Monika Bergman-Šmuderer iz Nemačke. Fantastičnim nastupom na drugoj stazi 'na korak od' pobedničkog postolja, sa 11. pozicije, došla je Slovakinja Veronika Žužulova.

Tanja Putiainen iz Finske >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bila je šesta i tako je povećala prednost u ukupnom poretku Svetskog kupa. Na obe staze Putiainen je skijala lošije nego inače ali je bila dovoljno koncentrisana da ne napravi nijednu veliku grešku, što je bilo dovoljno za solidan plasman.

Njene konkurentkinje nisu bile uspešne, Janica Kostelić startovala je kao prva, ali nije uspela da se spusti do cilja prve staze. Anja Peršon prvu vožnju završila je na 18. mestu, a na drugoj stazi je promašila kapiju i ostala bez plasmana. Pobednica veleslaloma voženog u subotu, Slovenka Tina Maze, osvojila je 26. mesto.

Sledećeg vikenda, od 12. do 16. januara skijašice će se takmičiti u italijanskoj Kortini D'Ampeco, gde su na programu dva spusta i dva superveleslaloma.