Izvor: Blic, 14.Avg.2014, 23:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jelača: Oduševljenje i sreću sam čuvala za kraj
Tri dana, dve medalje za Srbiju na Evropskom prvenstvu u atletici, a takmičenje u Cirihu posrećilo se i sjajnoj Tatjani Jelači koja je bacila koplje do srebrnog odličja, posle čega nije krila oduševljenje.
Naša atletičarka je fantastičnim hicem u petoj seriji od 64,21 metar postavila i novi nacionalni rekord, koji je takođe bio u njenom vlasništvu (62,68), a bila je i blizu zlata, koje je na kraju >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ipak pripalo Čehinji Barbari Špotakovoj jer je 20 centimetara dalje bacila koplje.
"Ne mogu da sakrijem svoje oduševljenje, sreću i radost. Nisam želela da pričam o rezultatu i da najavljujem ništa, nego sam sve čuvala u sebi. Ostvarila sam ono što sam zamislila i sada samo želim sve više i više. Hvala svima na neizmernoj podršci koju su mi pružili, nadam se da sam se na ovaj način odužila svima koji su verovali u mene. Idemo dalje“, rekla je Jelača.
U petak će Srbiju na šampionatu u Cirihu predstavljati Dragana Tomašević u kvalifikacijama u bacanju diska, kao i Goran Nava u kvalifikacijama na 1.500 metara, dok će se za medalje boriti Amela Terzić u istoj disciplini kod dama, dok će Emir Bekrić trčati u finalu na 400 metara sa preponama.
Najčitanije SADA:














