Japanci najavljuju svemirski viski

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 31.Jul.2015, 19:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Japanci najavljuju "svemirski viski"

Japanci planiraju da idućeg meseca pošalju u svemir određenu količinu viskija kako bi testirali uticaj bestežinskog stanja na njegov ukus.

Kako prenosi AFP, uzorci viskija vodeće japanske kompanije za proizvodnju alkoholnih pića Suntory provešće najmanje godinu dana na Međunarodnoj svemirskoj stanici.

Istraživači kompanije veruju da bi boravak viskija u okruženju sa minimalnim temperaturnim varijacijama i ograničenim kretanjem tekućine doveo do prijatnijeg >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << ukusa.

Suntoryće poslati uzorke viskija starog 10, 18 i 21 godinu kao i uzroke nekih drugih alkoholnih napitaka.

Po povratku na Zemlju, stručnjaci će oceniti njihov ukus dok će istraživači imati zadatak da tečnost podvrgnu naučnim analizama.

"Zasad ne nameravamo da primenimo rezultate studije na komercijalne proizvode", kazao je za AFP predstavnik japanske kompanije.

Potražnja za viskijem je eksplodirala u Japanu prošle godine nakon što je japanska televizija NHK prikazala dramu "Mašan", istinitu priccu o japanskom preduzetniku i njegovoj supruzi Škotlandjanki koji su osnovali prvi pogon za proizvodnju viskija u Japanu.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.