Janković strelac, pobede Lacija i Milana

Izvor: RTS, 23.Feb.2015, 01:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Janković strelac, pobede Lacija i Milana

Fudbaleri Lacija pobedili su u Rimu sastav Palerma sa 2:1, dok je Milan kod kuće sa 2:0 savladao Čezenu u utakmicama 24. kola italijanske Serije A. Drugoplasirana Roma odigrala je nerešeno 1:1 na gostovanju sa Veronom, dok je Empoli sa 3:0 trijumfovao protiv Kjeva. Remi Fiorentine i Torina.
Lacio je posle preokreta došao do pobede nad Palermom koji je poveo u 26. minutu golom Paula Dibale.

Izjednačenje >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << "nebeskoplavima" doneo je Stefano Mauri u 33. minutu, da bi konačan rezultat postavio Antonio Kandreva u 78. minutu.
Milan je uz dosta problema došao do trijumfa protiv Čezene. Oni su slavili golovima Đakoma Boneventure u 22. minutu i Đampaola Pacinija u 90. minutu iz jedanaesterca.
Milanu je ovo tek druga pobeda u poslednjih šest mečeva.
Roma u gostima protiv Verone nije uspela da dođe do uspeha, već samo do sedmog remija na poslednjih osam utakmica.
Prednost "vučici" doneo je Frančesko Toti u 26. minutu, da bi Verona do izjednačenja došla golom Boška Jankovića u 38. minutu. Srpski internacionalacnastupao je do 69. minuta za tim iz "grada ljubavi".
Fudbaleri Fiorentine i Torina igrali su u Firenci nerešeno - 1:1.
Odigran je nezanimljiv meč u kojem se sve vredno pomena dogodila u poslednjim inutima. Fiorentina je povela u 85. minutu, ali je Torino izjednačio samo dva minuta kasnije.
Srpski internacionalci Nenad Tomović (Fiorentina) i Nikola Maksimović (Torino) odigrali su celu utakmicu. 
Rezultati:
Milan - Čezena 2:0 (Bonaventura 22, Pacini 89. penal)
Empoli - Kjevo 3:0 (Rugani 22, Makarone 46, 67)
Lacio - Palermo 2:1 (Mauri 33, Kandreva 78 - Dibala 26)
Verona - Roma 1:1 (Keita 38. autogol - Toti 26)
Fiorentina - Torino 1:1 (Salah 85 - Vives 87)
Sutra se sastaju Napoli - Sasuolo i Kaljari - Inter, a u utorak Sampdorija - Đenova.
Odigrano u petak: Juventus - Atalanta 2:1.
Odložena je utakmica Parma - Udineze.
Tabela: Juventus 57 bodova, Roma 48, Napoli 42, Lacio 40, Fiorentina 39, Đenova i Sampdorija po 35, Milan, Torino i Palermo po 33, itd.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.