Izvor: SrbijaDanas.com, 03.Jul.2022, 17:39
JEZIVO! Novi stravičan sudar na trci u Silverstonu (VIDEO)
Hitna pomoć odmah reagovala.
Na samom startu Formule 1 na Silverstonu u Velikoj Britaniji, viđen je stravičan udes. Kineski vozač Guanju Žou doživeo nesreću u kom je učestvovalo nekoliko bolida.
Naime, na samom startu trke, Pjer Gasli je pokušao da se provuče pored Rasela i Žoua, kada je došlo do malog kontakta.
To je prouzrokovali da Žoa i Rasel bukvalno uđu jedan u drugog, što je rezultiralo time da se Kinez nađe na naopako, te da klizi >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << po stazi.
Ovaj sudar je ubrzo i ostale vozače doveo u situaciju da naprave nekoliko manjih sudara.
Ah ouaiiiiiis ça a tapé fort ... Russell qui oublie qu'il a des rétros et ça envoie Zhou sur orbite, mega dangereux le moove ! Pray for Zhou 🙏 #SilverstoneGP #F1 #Zhou https://t.co/9PxwS2kV8l
— 𝔄𝔫𝔱𝔥𝔬𝔫𝔶 𒌐 (@TonyGotSkillz13) July 3, 2022
Najdeblji kraj je izvukao Kinez, kome se ukazuje pomoć, dok je većina ostalih bolida uništena ili sa manjim oštećenjima.
Takođe, treba pomenuti i da su se sa zvaničnog profila Formule 1 oglasili gde su rekli da su Albon i Žou odvedeni u medicinski centar i da su u svesnom stanju.
Podsetimo se, u toku jučerašnjeg dana u okviru Formule 2, trka mogla je lako da se završi tragično nakon jezivog sudara do kojeg je takođe došlo već u prvom krugu.
Tada su se Denis Hauger i Roj Nisani sudarili na startu trke, kada je Haugerov bolid poleo u vazduh i završio na Nisaniju.
Seriously, what is wrong with him
pic.twitter.com/Mxn3X65alJ
— ❄️ JingleSpooker The Fessfesser ❄ (@_DerBiechtvader) July 3, 2022
Nastavak na SrbijaDanas.com...









