Izvor: MVP.rs, 19.Maj.2017, 21:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Itudis: Da li ste ozbiljni kada me to pitate?
Trener Moskovljana bio je iznenađen pitanjima novinara.
Nakon teškog poraza u polufinalu i ispuštene dvocifrene prednosti, trener Dimitris Itudis je odgovarao na pitanja novinara. U jednom trenutku grčki stručnjak se isprovocirao na pitanje novinara da li je njegov tim imao strategiju za čuvanje Vasilisa Spanulisa?
"Da li ste ozbiljni kada me to pitate? Pitate me da li sam imao plan za Spanulisa? Je l' to neka šala?"
U nastavku Itudis se >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << osvrnuo se na probeleme svoga tima u defanzivnom skoku.
"Ovo polufinale je bilo kao finale. Imali smo dobre momente, ali su nam naneli mnogo štete pod obručima. Imali su osam ofanzivnih skokova u prvoj i čak devet u četvrtoj četvrtini. Odradili su odličan posao u šutu, skoku, sve ono što nas je bolelo."
Na kraju je napomenuo da kao i nikada do sada u istorji CSKA neće uspeti da odbarni trofej evropskog šampiona.
"Nećemo imati priliku da branimo titulu u nedelju, ali tako stoje stvari na Fajnal foru. Istorija kaže da smo izgubili dva polufinala od Olimpijakosa od kada sam ja došao ovde da budem prvi trener. Imaju sjajan tim, ali o tome ne moram da govorim kada je Olimpijakos u pitanju. Sva četiri tima ovde su sjajna, ali košarku ne igra istorija, već je igra sadašnjost", zaključio je Itudis.
(foto: Euroleague)














