Italijani u goleadi osvojili treće mesto u LN

Izvor: B92, 18.Jun.2023, 17:33

Fudbalska reprezentacija Italije osvojila je treće mesto u Ligi nacija pobedom nad domaćinom završnog turnira Holandijom rezultatom 3:2 (2:0).

Italijani su u potpunosti kontrolisali meč u Enshedeu i već posle 20 minuta imali veliku prednost golovima Federika Dimarka i Davidea Fratesija.

Domaćin je zaigrao mnogo bolje u drugom poluvremenu, kad je selektor Ronald Kuman na teren poslao četiri nova igrača.

Upravo je rezervista Stiven Bergvajn dao nadu "lalama" >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u 68. minutu. U jeku ofanzive Holanđana, Federiko Kijeza je u 72. minutu postigao treći gol za "azure".

Na kraju je Žoržinjo Vajnaldum u 89. smanjio na 3:2, ali tek toliko da bi postavio konačan ishod.

U velikom finalu od 2045 na "De Kujpu" u Roterdamu sastaju se Hrvatska i Španija.