Inter slavio u 95, srpski Torino odličan u Lombardiji

Izvor: B92, 13.Avg.2022, 22:49

Inter slavio u 95', "srpski" Torino odličan u Lombardiji

Već prvog dana nove sezone u Seriji A imamo velika uzbuđenja, a Inter je na stadionu "Via del Mare" u Lečeu slavio golom u 95. minutu – 2:1 (1:0).

U trenucima velike ofanzive "nero-azura", pogodak odluke dao je Holanđanin Denzel Damfris posle skoka Lautara Martinesa nakon kornera.

U trku je naleteo na loptu i zakucao je pod prečku za veliku radost navijača Intera.

Počelo je odlično po tim Simonea Inzagija, pošto je povratnik Romelu Lukaku već u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 2. minutu doneo prednost.

Ipak, nije Inter na vreme prelomio susret, a početkom drugog poluvremena Asan Cesaj je postigao gol za 1:1 i najavio je porođajne muke za favorita.

U završnici su prilike propuštali Damfris, Lukaku i Barela, ali je ipak momenat iz petog minuta nadoknade rešio ovaj sjajan susret.

Torino pojačan Nemanjom Radonjićem i sa Vanjom Milinković-Savićem na golu, a bez pobunjenog Saše Lukića, slavio je trijumf na gostovanju u Monci – 2:1 (1:0).

Monca je odigrala prvi meč u istoriji u Seriji A, ali pamtiće ga po golovima Alekseja Mirančuka u 43. i Antonija Sarabije u 66. minutu.

Utešni pogodak za klub koji predvode Silvio Berluskoni i Adrijano Galijani postigao je Dani Mota u četvrtom minutu nadoknade.