Izvor: RTS, 18.Sep.2021, 20:01

Inter pregazio Mihinu Bolonju, Fjorentina u seriji pobeda

Fudbaleri Intera ubedljivo su savladali Bolonju 6:1, u utakmici četvrtog kola Serije A. Fjorentina kao gost bolja od Đenove 2:1.
Inter je odigrao šampionski meč protiv Bolonje na "Meaci" i zabeležio ubedljiv trijumf 6:1.

Već na poluvremenu neroazuri imali su prednost od tri gola i bilo je jasno da će makar privremeno preuzeti prvo mesto na tabeli Serije A.
Lautaro Martinez je već u 6. minutu otvorio goleadu, Škrinijar i Barela postavili >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << rezultat prvog dela.
Vesino je u 54. minutu povisio na 4:0, a onda Edin Džeko postigao dva pogotka, iako je meč počeo sa klupe i zamenio povređenog Koreu.
Konačan rezultat postavio je Belgijanac Teate u 85. minutu meča.
Fjorentina je nastavila sa odličnim rezultatima i sa 2:0 savladala Đenovu u gostima.
Dušan Vlahović nije se upisao u listu strelaca, a golove za "violu" postigli su Saponara i Bonaventura, da bi u poslednjim trenucima meča konačan rezultat postavio Krišito.
Serija A, četvrto kolo:
Petak:
Sasuolo - Torino 0:1
(Pjaca 83)
Đenova - Fjorentina 1:2
(Krišito 90+ - Saponara 60, Bonaventura 89)
Inter - Bolonja 6:1(Martinez 6, Škrinijar 30, Barela 34, Vesino 54, Džeko 63, 68 - Teate 85)