Izvor: Sportske.net, 20.Maj.2018, 11:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Inijesta se predomislio
Izgleda da je Španac promenio ploču.
Jedan od najtrofejnijih fudbalera u istoriji, Andres Inijesta, doneo je odluku da po završetku tekuće sezone napusti redove Barselone.
On će se večeras od 20:45h oprostiti od "Kamp Noua", kada Barsa bude dočekala Real Sosijedad u okviru poslednjeg kola španske Primere za sezonu 2017/18, a još uvek nije poznato gde će nastaviti karijeru.
U više navrata je izjavljivao kako nikada ne bi mogao da zaigra protiv svoje >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << Barselone i da zbog toga neće moći da prihvati ponudu nijednog evropskog kluba, već da će se otisnuti put Azije ili SAD.
Najpre je bilo priče da će karijeru nastaviti u Kini, onda se uključio japanski Visel Kobe, čiji prvi čovek je i vlasnik generalnog sponzora Barselone "Rakutena", pa se činilo da će se Inijesta pridružiti Lukasu Podolskom u Japanu.
Ipak, prema najnovijim informacijama koje prenosi "Yahoo", Andres Inijesta bi ipak mogao da ostane na "Starom kontinentu".
Naime, on je dobio ponudu od svog dobrog prijatelja Pepa Gvardiole da karijeru nastavi u Mančester Sitiju.
Bilo je i ranije priče o ovome, ali je sve sada dobilo na težini, kako je navodno Gvardiola ponudio Inijesti opciju da u njegovom stručnom štabu preuzme ulogu koju još uvek obavlja Mikel Arteta.
Arteta će najverovatnije u skorijoj budućnosti postati novi trener Arsenala, pa bi tako Inijesta trebalo da upadne na njegovo mesto u ekipi.
Pored toga, Inijesta bi bio i deo igračkog kadra, pa bi imao funkciju trener-igraća na "Etihadu".
Jasno je da "Don Andres" ne želi da ukrsti koplja sa svojom Barselonom, postoji šansa da se sa "Građanima" susretnu u Ligi šampiona, ali bi iskusni Španac mogao da preuzme taj rizik, jer bi u Sitiju dobio fantastičnu mogućnost da napreduje kao trener, a pritom bi mogao svojoj već impozantnoj kolekciji mogao da doda i trofej Premijer lige.
Videćemo koliko je realno, ali deluje da bi ovakva ponuda mogla da natera Španca da se zaista predomisli i ostane u Evropi još koju godinu.
Gotovo? Legenda Arsenala se vratila u Španiju!
Izvor: Sportske.net, 20.Maj.2018
Vraća se tamo gde je sve i počelo...Kako prenose španski mediji, Santi Kazorla se vraća kući...Naime, iskusni 33-godišnji fudbaler je u pregovorima sa Viljarealom, klubom u kojem je i počeo profesionalnu karijeru i mogao bi od naredne sezone da zaigra na stadionu "De la Keramika"...Kazorla je...




