Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 19.Apr.2016, 12:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Infantino: Podrška FSS mnogo znači
Predsednik FIFA Đani Infantino izjavio je da mu je mnogo značila podrška Fudbalskog saveza Srbije u kandidaturi za mesto prvog čoveka najveće fudbalske organizacije na svetu.
"Podrška koju sam dobio od FSS mnogo mi je značila, jer sam od samog starta bio u prilici da uvidim da delimo istu viziju i snažnu posvećenost ka sportu koji volimo. Zahvalio bih se FSS i predsedniku Tomislavu Karadžiću, ali i da istaknem da sam kao predsednik FIFA potpuno privržen saradnji i radu >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << za svih 209 članica FIFA", rekao je Infantino za sajt FSS.
On je naglasio da je sportski centar FSS u Staroj Pazovi jedinstven projekat jer omogućava da se srpski fudbal razvija na pravi način.
"Razvoj fudbala je za FIFA primarna misija, glavni cilj i svakog od članova svetske fudbalske organizacije. Upravo iz tog razloga je važno da takvi objekti budu sagrađeni, posebno za mlade igrače. A što se tiče organizacije u Fudbalskom savezu Srbije, mogao sam lično da se uverim koliko je efikasna dok sam bio u UEFA".
Švajcarac je poručio se izgradnja nacionalnog stadiona u Srbiji može smatrati sledećim korakom ka napretku fudbalske infrastrukture u zemlji.
"Moderni stadioni obezbeđuju bolje uslove i u značajnoj meri doprinose povećanju broja gledalaca, posebno među porodicama. To je dodatno oružje za postizanje uspeha i promociju fudbala kao igre", zaključio je Infantino.
Prema njegovim rečima trijumf omladinaca Srbije na Svetskom prvenstvu na Novom Zelandu je rezultat sjajnog rada FSS sa mladim selekcijama i da jedva čeka da vidi mlade fudbalere na velikoj sceni i u seniorskoj konkurenciji.
Pogledaj vesti o: Kandidatura Srbije
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...







