Iguain odgovorio CR7, Milan nije pobedio

Izvor: Mondo, 16.Sep.2018, 23:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Iguain odgovorio "CR7", Milan nije pobedio

U danu kada je Kristijano Ronaldo dao prva dva gola za Juventus, Gonzalo Iguain postigao je prvenac za Milan. Ali, on je bio dovoljan samo za remi na Sardiniji.

Juventus je u nedjelju savladao Sasuolo 2:1 zahvaljujući raspoloženom Kristijanu Ronaldu koji je postigao oba gola u Torinu.

Pet i po časova kasnije i 900 kilometara južnije još jedna velika zvijezda italijanske Serije A konačno je proradila.

Gonzalo Iguain postigao je prvenac u dresu Milana >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << na Sardenja Areni u Kaljariju i tako spasio svoj tim tek drugog poraza u posljednjih 20 godina protiv crveno-plavih na Sardiniji.

Kaljari i Milan remizirali su 1:1 u meču u kojima su i jedni i drugi "krvavo" zaradili ovaj bod.

Domaćim fudbalerima pripalo je prvo poluvrijeme, a trebalo im je samo četiri minute da Donarumu. Doduše, i dva pokušaja. Pavoleti je nakon odličnog dubinskog dodavanja pogodio stativu, ali se lopta odbila do Žoaa Pedra koji dovodi Kaljari u vođstvo.

Poteau pour Pavoletti mais Joao Pedro a bien suivi ! #CagliariMilan 1-0 ! pic.twitter.com/nFhJB6yZw6

— FrSerieA Goals (@FrSerieAGoals) September 16, 2018

Kaljari je odigrao vrlo dobro prvih 45 minuta i otišao na odmor sa tom prednošću, prvenstveno zahvaljujući Bonaventuri, koji je u 27. minutu promašio „zicer“ i sa pet metara poslao loptu preko gola.

Očekivani pritisak Milana uslijedio je u nastavku i poslije deset minuta odbrana Kaljari je popustila.

Grešku defanzivaca domaćih, ali i pomalo bespotrebno istrčavanje golmana Kranja kaznio je rutinski Iguain i tako postigao svoj prvenac od dolaska iz Juventusa.

@G_Higuain ❤️⚫⚽✔️#CagliariMilanpic.twitter.com/DWri6StN7p

— Áĥmáď Mousa (@AHMADONNA) September 16, 2018

Mogao je Argentinac da se izjednači sa Ronaldom, međutim, njegov pokušaj glavom u sudijskoj nadoknadi završio je pored gola.

"Rosoneri“ će imati za čim da žele poslije ovog remija, jer su imali još nekoliko izglednih prilika, prvenstveno preko Susa, međutim Španac nije uspio da zatrese mrežu.

Ekipa Đenara Gatuza poslije poraza i pobjede upisala je i remi i ostala na četiri osvojena boda i sa utakmicom manje. Sudeći prema uvodnim mečevima, mogla bi ovo biti još jedna stresna sezona za "Rina".