Igra Aduric - igra i Bilbao!

Izvor: Mondo, 04.Okt.2015, 19:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Atletik Bilbaoa pobedili su danas na svom terenu Valensiju 3:1, dok je u prvom meču dana Betis slavio na gostovanju protiv Rajo Valjekana rezultatom 2:0.

Bilbao ima dva lica - jedno kada igra Aduric, a sasvim drugo kada ne igra, bez obzira ko su ostalih 11 fudbalera na terenu.

U nedelju je u planu bila prva opcija, sa Aduricom, pa je Bilbao zabeležio važnu pobedu nad Valensijom, koja kao i oni - nije imala dobar početak >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << sezone.

Fudbaleri Atletik Bilbaoa pobedili su danas na svom terenu Valensiju  3:1, u utakmici sedmog kola španske Primere, dok je u prvom meču dana Betis slavio na gostovanju u Valjekasu protiv Rajo Valjekana rezultatom 2:0.

Valensija je povela, a strelac je u 20. minutu bio Danijel Pareho. Bilbao je, potom, prvo izjednačio pogotkom Emerika Laporta u 34. minutu, da bi u drugom poluvremenu napravio potpuni preokret.

Markel Suaseta je u 60. minutu doveo Bilbao u vođstvo, a pobedu domaće ekipe potvrdio je Aric Aduric devet minuta kasnije.

Atletik Bilbao je, posle sedam odigranih kola, na 13. mestu na tabeli Primere sa sedam bodova, dok je Valensija deveta sa dva boda više.

Betis je ranije danas u gostima bio bolji od Rajo Valjekana 2:0 zahvaljući Kastru, koji je prvo asistirao iskusnom nemačkom štoperu Hajku Vestermanu, a onda je i sam stigao do gola u 61. minutu za konačnih 2:0.