Izvor: RTS, 01.Nov.2020, 15:36

Ibrahimović čudnim "makazicama" doneo pobedu Milanu

Fudbaleri Milana savladali su kao gosti ekipu Udinezea sa 2:1 u meču šestog kola Serije A. "Rosoneri" su do trijumfa došli zahvaljujući golu Zlatana Ibrahimovića u finišu meča.
Izabranici Stefana Piolija upisali su pobedu u neizvesnom meču u Udinama, kojom čuvaju prvo mesto na tabeli.

Gosti su do vođstva došli u 18. minutu preko Kesija. Ibrahimović je odlično primirio loptu u protivničkom šesnaestercu i odložio je do svog veziste, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << koji veoma jakim i preciznim udarcem postiže gol az vođstvo.
Milan je sa prednošću otišao na poluvreme, ali je Udineze na samom početku drugog dela meča izjednačio.
Romanjoli je oborio Puseta u svom šesnaestercu, a siguran sa bele tačke bio je De Paul.
Nerešen rezultat dugo je stajao na semaforu, ali je Milan u finišu došao do gola i pobede.
Nakon centaršuta sa leve strane u srce šesnaesterca Udinezea, odbrana domaće ekipe je loše intervenisala, a golman Muso bio je neodlučan, što Zlatan Ibrahimović koristi i čudnim "makazicama" postiže gol.