Izvor: TV Arena Sport, 26.Feb.2016, 12:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ibanjez: Biće sigurno dobar fudbal u subotu
Predstojeći 150. "večiti derbi" biće specifičan, jer nikada u istoriji duela Crvene zvezde i Partizana razlika na tabeli nije bila ovako velika.
Crveno-beli u Humsku dolaze sa 29 bodova prednosti, a jedan od retkih igrača dva tima koji se već nalazio u takvoj situaciji je Luis Ibanjez.
Bek >> Pročitaj celu vest na sajtu TV Arena Sport << Crvene zvezde je igrajući za zagrebački Dinamo već imao priliku da sa ogromnom prednošću uđe u najveću utakmicu hrvatskog fudbala, protiv Hajduka iz Splita.
"Jeste, igrao sam sa Dinamom protiv Hajduka u sličnim situacijama, ali nema to veze. Bez obzira na bodovnu razliku, derbi je derbi. Možemo mi da budemo prvi, a oni zadnji ili obrnuto, uvek će se igrati 'na nož'. Biće sigurno dobar fudbal u subotu", uveren je Ibanjez.
Crveno-beli su prolećni deo sezone otvorili pobedom protiv Mladosti iz Lučana (2:1) dok je Partizan u drugi deo sezone ušao porazom. OFK Beograd je bio uspešniji i pobedio 2:1.
"Derbi može da se igra i bez priprema. Svako ga igra sa hiljadu odsto svojih mogućnosti. Ja sam prošli derbi igrao posle mesec dana pauze i izdržao sam do kraja, tako da to u kakvoj je ekipa trenutno formi ne bi trebalo da bude problem", smatra Argentinac.
Argentinac očekuje dobru atmosferu i pune tribine Partizanovog stadiona, uz napomenu da se nada da neće biti incidenata.
Televizija Arena Sport će u subotu posvetiti pet sati programa, na svom prvom kanalu, jubilarnom 150 večitom derbiju. Studijski program koji ce voditi Anđela Anđelković i Ivan Radulović počinje u 14:00 časova, na Areni Sport 1.
Pogledaj vesti o: Fudbal, Zvezda - Partizan











