Hetafeu lako sa Valensijom, minimalac Atletika ispadanja

Izvor: RTS, 09.Feb.2020, 01:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ekipa Hetafea ubedljivo je sa 3:0 slavila protiv Valensije, u meču 23. kola španske La Lige. Atletiko u Madridu jednim golom pobedio Granadu.
U prvom duelu dana u Primeri Levante je savladao Leganes rezultatom 2:0 i tako prekinuli niz od četiri vezana poraza.
Kao i na prvom susretu, na narednoj utakmici snage su odmerili tim iz predgrađa Madrida i predstavnik grada Valensije. Hetafe je na domaćem >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << terenu trijumfovao nad Valensijom rezultatom 3:0 i upisao četvrtu pobedu zaredom.
Mreže su mirovale u prvom poluvremenu, da bi već u drugom delu igre Hetafe preuzeo vodeću ulogu. Prvi pogodak postigao je Horhe Molina u 58. minutu, izgradivši poziciju na desnoj strani kaznenog prostora, odakle je uputio udarac.
Isti fudbaler se ponovo upisao u strelce i u 67. minutu - Molina je izveo nekoliko sjajnih driblinga u šesnaestercu i savladao golmana Valensije Žaumea Domeneka.
Haime Mata je postavio konačan rezultat, nakon što su on i Anhel školski izveli kontranapad.
Valjadolid i Viljareal su podeli bodove, a Atletiko je u poslednjem meču dana sa minimalnih 1:0 nadigrao tim Granade.
Jedini strelac na tom susretu bio je Korea u 6. minutu.